Psühholoogia instituudi uudised

Otsi uudist

Tartu Ülikooli uuendatud virtuaaltuur aadressil virtualtour.ut.ee annab kõigile huvilistele võimaluse tutvuda ülikooli õppe- ja teaduskeskkonnaga juba enne ülikooli saabumist. Lisaks saab tuuris ülevaate ülikooli hoonete rattaparklatest ja ligipääsetavusest.
  • #esmakursuslane
  • uudis
9.–10. augustil Paides toimuval arvamusfestivalil on tänavu kavas rohkem kui kakssada ühiskonda puudutavat arutelu. Ülikoolist lööb üritusel kaasa üle 30 teadlase, töötaja ja üliõpilase.
  • #koostöö
  • uudis
Õppekoha pakkumise sai 3294 kandidaati, kellel tuleb valik õppima tulemise kohta langetada hiljemalt 14. juulil.
  • uudis
Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutus toetab ligi kahe miljoni euroga projekti, mille raames töötatakse välja uudne eestikeelne vaimset tervist toetav rakendus, et inimesed saaksid ise ja endale sobival viisil hakata ennetama võimalikke vaimse tervise probleeme.
  • #avatud teadus
  • #koostöö
  • uudis
Eesti Teadusagentuur (ETAG) avas 2024. aasta üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi.
  • #õppimine
  • uudis
26. juuni südaööni võeti vastu avaldusi Tartu Ülikooli esimese astme ja magistritaseme õppesse.
  • uudis
Sellelt lehelt leiad info, mida vajad Tartu Ülikooli esmakursuslasena õpingute edukaks alustamiseks.
  • uudis
19. juunil toimunud lõpuaktusel tunnustas Tartu Ülikooli psühholoogia instituut taas oma möödunud aasta parimaid.
  • #tunnustamine
  • uudis
Kuigi Eesti meediamaastikul pühendatakse keskkonnateemadele rohkem tähelepanu kui kümne aasta eest, takerduvad ajakirjanikud nende käsitlemisel sageli kobarprobleemidele iseloomulikku keerukusse.
  • uudis
Alates 12. juunist on Tartu Ülikooli õppeinfosüsteemis (ÕIS) kasutusel uus õppija töölaud, mis toob õppija jaoks olulise info ühte keskkonda kokku.
  • uudis
Tartu Ülikool ootab doktoriõppesse kandideerima tulevasi teadlasi ja tippspetsialiste.
  • uudis
Seekordse kestlikkuse infokirja teemadering ulatub väikeste keelte püsimisest, kestlikest liikumisviisidest ja kliimaseadusest tuumajaamani välja.
  • uudis
Välkkõnelejad igast valdkonnast on oodatud esitama eesti- või ingliskeelseid kaasahaaravaid ettekandeid, milles tutvustavad enda teadustöö tähtsust ja tulemusi.
  • uudis
29. mail andis Eesti Inimõiguste Keskus Tallinnas ministeeriumide ühishoones Tartu Ülikoolile teist korda üle märgise „Austame erinevusi“.
  • #tunnustamine
  • uudis
2022. aastal võtsime Tartu Ülikooli vastu päris esimesed rakendusliku käitumisteaduse eriala tudengid, kellest mõnedki on jõudnud tänaseks lõputöö kaitsmiseni.
  • uudis
Psühholoogia instituudi nõukogu valis 27. mai koosolekul instituudi juhatajaks senise juhi, eksperimentaalpsühholoogia professori Kairi Kreegipuu.
  • #instituudist
  • #juhtimine
  • uudis
Ehkki Eestis on usaldus teadlaste vastu suur, osalevad mehed uuringutes vähem kui naised. Teema üle arutlesid Tartu [eel]arvamusfestivalil TÜ teadlased.
  • #Tartu2024
  • meist mujal
Kolmenädalane ööraamatukogu alustab sel kevadel 20. mail ja kestab 7. juunini. Koos üliõpilasesindusega korraldatud ööraamatukogu on tudengitele...
  • uudis
Tartu Ülikooli vilistlaste kokkutulek „Tagasi ülikooli“ kulmineerus 18. mail ühislaulmisega peahoone ees, rongkäiguga läbi linna ja peoga ülikooli spordihoones.
  • #vilistlaste kokkutulek
  • uudis
22. mail kell 11–15 toimub Tartu Ülikooli raamatukogu konverentsisaalis seminar „Teadus kõigile: kuidas muudab ühiskond teadust paremaks?“.
  • #avatud teadus