Psühholoogia instituudi uudised

Otsi uudist

25. oktoobril tähistatakse 392 aasta möödumist Tartu Ülikooli asutamisest.
  • uudis
Haridusest väljalangenud noorte seas on palju n-ö pealtnäha tublisid tüdrukuid.
  • #avatud teadus
  • uudis
20.–21. novembril toimub Tartu Ülikooli raamatukogus teadus- ja muude valdkondade ülese teadustöö lühikoolitus. Noorteadlastele mõeldud koolitust annab Jonas Torrens Utrechti Ülikoolist.
  • uudis
8. maist kuni 20. oktoobrini on kõik huvilised oodatud läbima orienteerumisrada, kus saab tutvuda Tartu Ülikooli ühiselamute ajalooga.
  • #vilistlaste kokkutulek
  • uudis
Tantsu ja naeru pole kunagi liiga palju. Ootame Sind ka sel aastal 1. detsembril tähistama eestikeelse kõrghariduse algust!
  • uudis
Juba üheksandat korda kutsub Eesti Keele Instituut (EKI) märkama ja tunnustama neid ettevõtteid ja organisatsioone, kes väärtustavad ilusat eesti keelt ning kelle ühiskondlikud sõnumid on selged ja arusaadavad.
  • #tunnustamine
  • uudis
Ülikooli aulas toimus kontsert „180 aastat Clara Schumanni kontsertidest Tartus“.
  • #kultuur
  • uudis
Kliinilise psühholoogia professor Kirsti Akkermann peab oma inauguratsiooniloengu „Mõistes ja mõtestades psüühikahäirete olemust“ 10. oktoobril kell 16.15 ülikooli aulas.
  • uudis
Inspireeriv kõrghariduspäev „Õpi Tartus!” toimub 30. oktoobril kl 9.00–14.00 Tallinnas Kultuurikatlas.
  • #kooliõpilasele
  • uudis
Portugali presidendi Marcelo Rebelo de Sousa 8.–10. oktoobri riigivisiit Eestisse lükkub Portugali palvel edasi.
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Oktoober on vaimse tervise kuu! Kõiki Tartu Ülikooli tudengeid on oodatud osa võtma ja koos meiega vaimse tervise teemadele tähelepanu pöörama! Meie Tartu Ülikooli üliõpilasesinduses...
  • uudis
Brüsselis avatud näitusel tutvustatakse Eesti teadlasi, kes on pälvinud Euroopa Teadusnõukogu grandi. Näitusel saab lugeda ka Tartu Ülikooli üheteistkümne silmapaistva teadlase ERC projektist.
  • uudis
Teadlased, haridustöötajad ja lapsevanemad saatsid presidendile, peaministrile, haridus- ja teadusministrile ning terviseministrile avaliku kirja, milles palutakse riigil töötada välja selged reeglid nutiseadmete kasutamiseks koolikeskkonnas.
  • uudis
Konkurss toimub kolmapäeval, 2. oktoobril algusega kl 10 Tartu Ülikooli raamatukogu konverentsisaalis.
  • uudis
Professorid Uku Vainik ja René Mõttus on otsimas kahte järeldoktori kandidaati, kes sooviks edendada arusaamist isiksuseomadustest ja kognitiivsetest võimetest.
  • uudis
Vanemad, kes veedavad palju aega ekraanide ees, ei anna lastele ainult halba eeskuju, vaid jätavad sellega unarusse ka laste keelelise arengu.
  • meist mujal
Sügisese kestlikkuse infokirja teemasid ühendavad koostöö ja selle soodustamise vajadus nii teadusalade kui ka teadlaste ja ühiskonna vahel.
  • uudis
20. novembril toimub Tartu Ülikooli raamatukogus konverents, mille keskmes on teadusaladevahelise ja -ülese koostöö köögipool.
  • #koostöö
  • uudis
Tartu Ülikoolis jätkatakse Ukraina relvajõududele varjevõrkude punumist ja kiivrikatete valmistamist.
  • uudis
14. novembril toimub TÜ Narva kolledžis Õiglase Ülemineku Foorum „Nutikast kahanemisest kestliku suurtööstuseni. Ida-Viru tuleviku visandid“. Konverentsile registreerumine algab oktoobris.
  • #ettevõtlus
  • #koostöö