6.–31. jaanuarini toimub Tartu Ülikoolis esimest korda digikoristuskuu. Ülikool kutsub iga nädal pühendama vähemalt 30 minutit oma digiprügist vabanemisele, et teha korda oma isiklik või üksuse digiruum.
2024/2025. õppeaastal on vabade kunstide professoriks laulja, pianist ja helilooja Kadri Voorand, kes räägib loomingust ja loovusest väga erakordsel moel. Tema kevadine aine "Kuidas sünnib elumuutev looming ja mis minul sellest võita on? Praktiline kursus." (HVKU.00.011) kutsub osalejaid avastama oma loomingulist potentsiaali ja seda, kuidas igaühes meist on peidus võime loovuse abil oma elu muuta.
3. veebruaril külastavad Tartu Ülikooli viie riigi parlamentide esimehed, kes arutlevad kl 11.00–12.00 ülikooli aulas selle üle, kuidas saavutada rahu Ukrainas ja Euroopas.
2024. aastal avaldati eelretsenseeritavates teadusajakirjades Tartu Ülikooli teadlaste osalusel umbes paar tuhat kõrgetasemelist teadustööd. Artiklis toome esile need, mis said rahvusvahelistes digikanalites altmeetriliste andmete põhjal enim tähelepanu.
Selle aasta viimases infokirjas on juttu tulevikust – kuidas kujundada seda vastutustundlikult ja mida saaksime õppida minevikust, et kobarprobleemidele lahendusi otsides neid juurde ei tekiks?
Veebruaris saab alguse täiendusõppe kursus koolipsühholoogidele, mis annab võimaluse tutvuda erinevate viisidega vaatluse teostamiseks ning neid ka igapäevatöös rakendada.
Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkonna dekanaadi ja kestliku arengu keskuse eestvedamisel on valminud teadlastele mõeldud juhendmaterjal selle kohta, kuidas teha teadusaladevahelist ja -ülest uurimistööd.
Konverentsil „Nutiseadmed koolis – õnnistus või nuhtlus?“ räägivad teadlased nutiseadmete kasutamisest koolides. 30. jaanuaril toimuvale konverentsile on oodatud osalema kõik huvilised.
Eesti Teadusagentuur koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga on selgitanud välja 2024. aasta parimad üliõpilaste teadustööd. Tartu Ülikooli psühholoogia instituudi üliõpilastööd pälvisid preemiaid kõigis õppeastmetes.
Jõulukaardi illustratsioon sümboliseerib võrdsust. Ülikoolis väärtustatakse ja hoitakse igaüht olenemata tema kultuurist, nahavärvist, soost, vanusest, traditsioonidest või uskumustest.
Uuringud näitavad, et keskmine normaalkaalus naine tajub end tegelikkusest umbes 20% suuremana ja keskmine söömishäirega inimene lausa kaks korda suuremana.
Traditsioonilise ööraamatukogu esimene nädal toimub tänavu juba 9.–13. detsembrini, mil üliõpilased saavad kuni keskööni raamatukogus õppida. Jaanuaris saab ööraamatukogus käia kolm nädalat.