Psühholoogia instituudi uudised

2. juunil toimub Tartu Ülikooli virtuaalne sisseastumise infopäev, kus ülikooli esindajad räägivad sisseastumise korraldusest ja annavad kandideerijatele soovitusi erialavaliku tegemiseks.
  • pressiteade
Tartu Ülikooli psühholoogia instituudis võetakse tänavu vastu esimesed õppijad uuele osakoormusega tasulisele magistriõppekavale “Rakenduslik käitumisteadus”.
09.05.2022
  • uudis
Kuigi konfliktid võivad tunduda ebameeldivad, siis teadlaste sõnul on need vajalikud.
28.04.2022
  • uudis
Kolmapäeval, 27. aprillil toimus Worksupis Ukraina-teemaline ingliskeelne veebiseminar „Ukraina keelest ja kultuurist“.
18.04.2022
  • uudis
18. aprillil kell 16.15 tutvustatakse Tartus, Näituse 2 ringauditooriumis professor Jüri Alliku värsket raamatut „Eesti psühholoogia lugu“, mis ilmus Tartu Ülikooli Kirjastuse vahendusel.
07.04.2022
  • uudis
Neljapäeval, 31. märtsil kl 16.15–18.00 toimub Delta keskuses Ukraina-teemaline vestlusring ülikooliperele.
29.03.2022
  • uudis
Kõik ülikoolipere liikmed saavad selle aasta oktoobrini läbida tasuta ühe Coursera kursuse. Üliõpilased saavad soovi korral läbitud kursuse ka oma õppekavasse üle kanda.
26.03.2022
  • #täiendusõpe
  • uudis
Kõige selgemalt tuli uuringust välja rasvamassi seos avatusega uutele kogemustele. Suurema kaaluga inimesed olid vähem avatud ehk kaldusid eelistama rutiini, juba tuttavat ja järeleproovitut.
21.03.2022
  • meist mujal
24. märtsil kl 17.00 korraldas Tartu Ülikool Ukraina üliõpilaste toetuseks heategevusõhtu, kus eksperdid arutlesid Ukraina ja Venemaa teemadel.
19.03.2022
  • uudis
Ülikooliperele vajalik teave Ukrainas toimuva sõjategevuse ajal.
10.03.2022
  • uudis

Tartu Ülikooli senati otsus mitte võtta sel aastal bakalaureuse- ja magistriõppesse uusi üliõpilasi Venemaalt ja Valgevenest on põhjustanud palju eriarvamusi. Osa inimesi näeb selles erilist diskrimineerivat sammu, mis võtab nende riikide noortelt, sh režiimivastastelt, võimaluse õppida vabas maailmas.

10.03.2022
  • arvamus
14. märtsil kell 13.00 peavad üldkeeleteaduse kaasprofessor Ilona Tragel ja eesti keele kaasprofessor Külli Habicht ülikooli aulas emakeelepäevale pühendatud loengu „Tervist kõigile! Koroonapiirangute silt keeleteadlase töölaual“. Seejärel annab rektor Mark Fišelile ja tema töörühmale üle Tartu Ülikooli keeleteo auhinna.
09.03.2022
  • uudis

7. märtsil kogunes ülikoolipere Ukraina lippude ja muu sümboolikaga peahoone ette ning salvestati Tartu Ülikooli senati ingliskeelne pöördumine Ukraina rahva, sh akadeemilise kogukonna poole.

Vaata valminud videot ja jaga Youtube’i linki oma rahvusvaheliste kolleegidega.

07.03.2022
  • uudis
10. märtsil ülikoolis toimuval kolmandal vaimse tervise konverentsil keskendutakse hea tööõhkkonna ja võrdsete võimaluste teemadele.
02.03.2022
  • uudis
10. märtsini saab registreerida end Tartu Ülikooli akadeemilisele testile. Üle mitme aasta on taas võimalik teha test juba kevadel. Tänavu toimub akadeemiline test kahel laupäeval: 19. märtsil ja 2. aprillil.
01.03.2022
  • pressiteade
Tartu Ülikool asutas stipendiumifondi, et koguda ja vahendada annetusi Ukraina üliõpilaste õpingute toetamiseks Tartu Ülikoolis.
01.03.2022
  • #õppimine
  • uudis
Rektor Toomas Asseri pöördumine Tartu Ülikooli ukrainlastest liikmete ja kogu ülikoolipere poole.
24.02.2022
  • uudis
Mõni inimene mäletab oma elus ette tulnud sündmusi väga üksikasjalikult, teine aga põgusamalt või vaevu üldse. Tartu ja Warwicki Ülikooli psühholoogid leidsid, et inimeste hinnang sellele, kui eredad on nende mälestused, sõltub osalt nende isiksuseomadustest.
08.02.2022
  • meist mujal

Senistest uuringutest tuleb välja, et keskkonnasõbralikumalt käituvad inimesed on tavaliselt eos uuendustele avatumad ja kõrgema ilumeelega. Ühiskonna keskkonnateadlikkuse kasvatamiseks ning kliimat puudutavate otsuste puhul võiksid arvestada sellega nii reklaamitootjad kui ka valijad.

Loe pikemat artiklit Novaatorist.

07.02.2022
  • uudis
SAIS-is saab esitada avaldusi Tartu Ülikooli eesti- ja võõrkeelsesse magistriõppesse astumiseks. Lisaks on alanud vastuvõtt võõrkeelsesse bakalaureuseõppesse.
01.02.2022