Breadcrumb
Breadcrumb
Osale uuringus!
Otsime pidevalt oma põnevatesse teadusuuringutesse ja katsetesse osalejaid. Vaata allpool nimekirja käimasolevatest uuringutest, tule heida pilk psühholoogiateaduse tegemisse ja saa ise selle osaks!
Ootame uuringusse „Vilkumine ja tahtlik tähelepanu“ täisealisi terveid katseisikuid.
Osaledes uuringus “Vilkumine ja tahtlik tähelepanu” aitate selgitada, millist rolli mängib tahtlik tähelepanu vilkuvate ärritajate tajumisel. Katsed toimuvad Tartu Ülikooli psühholoogia instituudi keldrikorrusel ruumis 009, aadressil Näituse 2.
Katses tuleb langetada lihtsaid tajulisi otsuseid, mille käigus mõõdetakse reageerimiskiirust, vastuste korrektsust ja aju elektrilist aktiivsust (EEG).
EEG mõõtmiste jaoks pannakse katseisikule pähe elektroodidega müts ja peanahale spetsiaalne geel, mis ei kahjusta nahka ega juukseid ning on tavaliste pesuvahenditega eemaldatav. Pärast katses osalemist on võimalus kasutada duširuumi ja pesemisvahendeid (sh dušigeeli, šampooni, saunalina, fööni). Katseks ja katse ettevalmistamiseks kulub kokku umbes 90 minutit. Psühholoogiaüliõpilastel on katses osalemise eest võimalik saada ka katsepunkte.
Kuna katses näidatakse vilkuvaid stiimuleid, siis ootame katsesse terveid täisealisi, kellel ei esine ülitundlikkust vilkuvate ärritajate suhtes. Sedalaadi tundlikkust on täheldatud migreeni ja teatud liiki epilepsia diagnoosiga inimestel. Katsest peaksid hoiduma ka kõik teised, kellele põhjustavad igapäevaelus häirivaid reaktsioone (nt peavalu, iiveldus) häiresõidukite vilkurid, vilkuvad jõulutuled, stroboskoop-valgusti vilkumine vms.
Uuringus osalemiseks täitke palun järgnev vorm: https://forms.gle/ESrvZqRRUufpZA1k6
Lisaks mõningatele üldandmetele (sh sugu, vanus) on registreerumisvormis ka küsimusi, mis hindavad Teie potentsiaalset tundlikkust vilkuvate ärritajate suhtes.
Kui Teil tekkis täiendavaid küsimusi, siis kirjutage julgesti: richard.naar@ut.ee.
Kohtumiseni katses!
Richard Naar
Siim Taras
Helen Uusberg
Andero Uusberg
Tartu Afekti ja Regulatsiooni Uurimisrühm
Tartu Ülikooli psühholoogia instituut
Tere! Palume Sul osaleda uuringus, mille eesmärgiks on hinnata karjääriõppe seost karjääri kujundamise pädevustega. Uuringut viiakse läbi Tartu Ülikooli psühholoogia instituudi kognitiiv- ja koolipsühholoogia lektori Triin Liin (triin.liin@ut.ee) eestvedamisel. Uuringus küsitakse taustainfot Sinu kohta ning palutakse hinnata, millised on Sinu arvates Sinu karjääri kujundamise pädevused ja tugevused ning neist tulenev valmisolek juhtida oma elu. Küsimustele vastamine võtab 10-20 minutit. Mugavamaks vastamiseks soovitame küsimustiku täita arvutis või tahvelarvutis.
Uuringus osalemine on vabatahtlik ja Sul on õigus sellest igal hetkel loobuda. Küsimustike täitmist ning saatmist käsitletakse nõusolekuna uuringus osaleda. Andmete kogumine, töötlemine ja säilitamine toimub anonüümselt. Andmeid säilitatakse aastani 2032. Peale vastamise lõpetamist avaneb koheselt tagasiside Sinu tulemustega. Vastamise käigus tekkivate küsimuste korral võta ühendust Triin Liiniga või pöördu karjäärispetsialisti või psühholoogi poole. Täname koostöö eest!
Kui oled täisealine ja tegeled või oled tegelenud spordi või tantsuga treeneri juhendamisel, siis ootame Sind osalema uuringus.
- Kuidas osaleda? Osalemine seisneb veebiküsitlusele vastamises.
- Mida tegema peab? Vastamine seisneb väidetele 7-pallisel skaalal hinnangute andmises.
- Kui kaua kestab? Vastamine võtab aega umbes 20 minutit.
- Mida ma vastu saan? Küsimustiku lõpetamisel avaneb 9-minutiline videoloeng olümpiavõitjate treenerite parimatest töövõtetest.
- Kuidas osaleda? Osalemiseks vajutage sisenemise linki siit:
https://rebrand.ly/TurvalineSport
- Mis veel on tähtis teada enne alustamist? Uuringus osalemiseks peab olema täisealine. Uuringus osalemine on vabatahtlik ja vastamist võib igal hetkel pooleli jätta. Kõik uuringus kogutud andmed on anonüümsed ja neid kasutatakse ainult üldistatud kujul teaduslikel eesmärkidel.
Lisainfo: Aave Hannus, Tartu Ülikooli spordipsühholoogia teadur, aave.hannus@ut.ee
Oma kogemusi jagades aitad meil paremini mõista mõtlemise rolli tunnetega toimetulekus.
Kui soovid aidata, ootame sind täitma veebiküsimustikku, kus saad analüüsida oma emotsionaalseid reaktsioone.
Kuna uuring sisaldab piiratud aja jooksul teksti sisestamist, tee seda arvutis, mitte nutiseadmel.
Tänutäheks pakume kohest tagasisidet sinu isiksuseomaduste kohta. Lisaks annetame 1 euro ühele sinu valitud vaimse tervise algatusele. Tartu Ülikooli psühholoogiatudengitele pakume lisaks 1 katsetunni.
Lugemissoovitusi psühholoogiahuvilisele
Mõningaid raamatusoovitusi psühholoogiahuvilisele inimesele meie instituudi õppejõududelt:
- Õpik "Psühholoogia gümnaasiumile" (2002) - sisaldab palju edasi lugemise soovitusi
- Inglise keeles: avatud psühholoogia õpik ja veel tasuta materjalide variante
- Jaan Aru "Ajust ja arust" (2017)
- Jaan Aru "Loovusest ja logelemisest" (2022)
- Minna Huotilainen "Kuidas aju õpib" (2021)
- Marc Dingman "Kuidas inimaju töötab" (2020)
- Daniel Kahneman "Kiire ja aeglane mõtlemine" (2017/2019/2021)
- Jaanus Harro "Uimastite ajastu" (2017)
- Carol Dweck „Mõtteviis“ (2017)
- Mälu teemal: Joshua Foer "Tantsib Einsteiniga" (2012) ja Dan Hurley "Targem" (2013)
Edasijõudnutele võib veel soovitada Gleitmani "Psühholoogia" õpikut, mis on õppematerjaliks ka ülikooliõpingute jooksul.
Vaata siit veel raamatusoovitusi meie tudengitelt ja vilistlastelt!
Loe ka meie instituudis pakutavate enesetäiendusvõimaluste kohta!