Skip to main content

Osale uuringus!

Otsime pidevalt oma põnevatesse teadusuuringutesse ja katsetesse osalejaid. Vaata allpool nimekirja käimasolevatest uuringutest, tule heida pilk psühholoogiateaduse tegemisse ja saa ise selle osaks! 

Ootame 18-25-aastasi meessoost vabatahtlikke katses osalema! Kui oled paremakäeline, terve ja sinu emakeel on eesti keel, tule osalema!

Täpsem info ja registreerumine

Kutsume kõiki osalema põnevas veebipõhises katses, mille peamiseks eesmärgiks on uurida emotsioonide äratundmist inimese ja tehisintellekti poolt. Katse kestab kokku umbes 90 minutit (teha tuleb järjest!) ning hõlmab küsimustike täitmist ning videoklippide hindamist. Kõik toimub veebis ja kuhugi kohale tulema ei pea!

Loe lisainfot ja osale siin!

Uuringus osalejate vahel läheb igas kalendrikuus loosi 20-eurone kinkekaart ning (psühholoogia)tudengitel on osalemise eest võimalik saada katsepunkte (1,5 tundi).

Uuringut viivad läbi Tartu Ülikooli psühholoogia instituudi ja tehnoloogiainstituudi teadlased. Tehnoloogiainstituudi teadlased töötavad välja masinloetavaid algoritme emotsioonide tuvastamiseks ja soovime neid võrrelda inimhinnangutega. Projekti raames ei jagata tehnoloogiainstituudi teadlastega isikustatud andmeid, vaid ainult anonüümsele kujule viidud andmeid.

Küsimuste korral kirjuta e-posti aadressile liina.juuse@ut.ee.
Täname juba ette kõiki osalejaid!
Kairi Kreegipuu, Liina Juuse, Nele Põldver jt., TÜ eksperimentaalpsühholoogia labor
 

Kutsume Teid osalema veebipõhises katses, mille eesmärk on uurida inimeste mõtlemisstiile ja otsustusprotsesse. Eksperimendis osalemine võtab aega umbes 10-15 minutit.

Eksperimendis saab osaleda kasutades lauaarvutit, või sülearvutit või tahvelarvutit. Eksperiment tuleb sooritada täisekraani režiimis. Mobiiltelefoni kasutades eksperimendis osaleda ei saa. Palume Teil teha eksperimenti ainult ÜHE korra ning peale osalemist hoida katse eesmärk ja sisu salajas. Eksperimendi avanemise kiirus Labvanced platvormil oleneb Teie internetiühenduse kiirusest.

Osale eksperimendis siin!

Kui Teil on uuringu kohta küsimusi, siis palun kirjutage: multiperp@gmail.com

Kristjan Kask, TLÜ õiguspsühholoogia dotsent                                         
Valeri Murnikov, TLÜ psühholoogia nooremteadur                       
Annegrete Palu, TÜ psühholoogia nooremteadur

PS! Tartu ülikooli psühholoogia eriala tudengitel on võimalik saada 0,5 katsepunkti. Selleks tuleb teha katse lõpulehest ekraani kuvatõmmis ja saata see annegrete.palu@ut.ee
 

Tartu Ülikooli genoomika ja psühholoogia instituutide koostöös toimub geenivaramus suur isiksuse uuring, millest saavad osa võtta kõik geenidoonorid. Uuringu eesmärgiks on senisest paremini mõista, kuidas on omavahel seotud inimeste isiksuskogemusedtervis ja geenid

Kõikidel geenidoonoritel on võimalus vastata veebiküsimustikule, mis võtab aega umbes 25–40 minutit. Testi täitmise järel saab personaalselt tagasisidet oma põhiliste isiksuseomaduste kohta.

Loe lähemalt ja osale!

Psühholoogia instituudist korraldavad uuringut Uku Vainik (uku.vainik@ut.ee) ja René Mõttus (rene.mottus@ed.ac.uk).
 

Ootame osalema igas vanuses mehi ja naisi. Palume Teil küsimustikus kirjeldada oma esimesi ja olulisi mälestusi ning anda oma hinnang erinevatele väidetele väärtuste skaalal. Küsimustik on anonüümne ja selle täitmine võtab aega ligikaudu 30 minutit.

Küsimustiku leiate siit!

Kui Teil tekib küsimusi uurimuse kohta, võtke ühendust:
Pirko Tõugu: pirko.tougu@ut.ee