Skip to main content

Osale uuringus!

Otsime pidevalt oma põnevatesse teadusuuringutesse ja katsetesse osalejaid. Vaata allpool nimekirja käimasolevatest uuringutest, tule heida pilk psühholoogiateaduse tegemisse ja saa ise selle osaks! 

Kutsun sind osalema kliendikogemuse uuringus psühhoteraapia teenuse kohta. Viin uuringu läbi osana oma õpingutest psühholoogia õppekaval. Minu juhendaja on kliiniline psühholoog Kaia Kastepõld-Tõrs. Uurin inimeste kogemust psühhoteraapia kohta Eestis ja soovin teada, milliseid teraapiaid inimesed on kogenud ja kuidas nad on rahule jäänud. Uuring on kasulik vaimse tervise poliitika jaoks, sest annab ülevaate, milline on tegelik seis Eestis kliendi vaates ja uuringu tulemusi saab rakendada sisendina vaimse tervise abi arendamisel.

Ootan Sind vastama küsimustikule, kui oled viimase viie aasta jooksul kogenud stressi või muid emotsionaalseid probleeme, mille tõttu otsisid professionaalset abi mõnelt vaimse tervise spetsialistilt nagu psühholoog või psühhiaater, perearst, tugigrupp vms. Uuringus osalejad jäävad anonüümseks ja vastamine on vabatahtlik, küsimustikule vastamisest saab igal hetkel loobuda.

Küsimustiku täitmine toimub UT LimeSurvey veebiplatvormil.

Osale uuringus siin!

Kui uuringu küsimustele vastamine tekitab psühholoogilist häiritust, soovitan otsida tuge kas lähedastelt või vaimse tervise spetsialistilt (nt peaasi.ee, Vaimse tervise nõustamise tugiliin).

Küsimuste korral kirjuta aadressil carmentruu1@gmail.com.

Oma kogemusi jagades aitad meil paremini mõista mõtlemise rolli tunnetega toimetulekus.

Kui soovid aidata, ootame sind täitma veebiküsimustikku, kus saad analüüsida oma emotsionaalseid reaktsioone.

Kuna uuring sisaldab piiratud aja jooksul teksti sisestamist, tee seda arvutis, mitte nutiseadmel.

Tänutäheks pakume kohest tagasisidet sinu isiksuseomaduste kohta. Lisaks annetame 1 euro ühele sinu valitud vaimse tervise algatusele. Tartu Ülikooli psühholoogiatudengitele pakume lisaks 1 katsetunni.

Osale küsitluses siin!

Ootame 18-25-aastasi meessoost vabatahtlikke katses osalema! Kui oled paremakäeline, terve ja sinu emakeel on eesti keel, tule osalema!

Täpsem info ja registreerumine

Kutsume kõiki osalema põnevas veebipõhises katses, mille peamiseks eesmärgiks on uurida emotsioonide äratundmist inimese ja tehisintellekti poolt. Katse kestab kokku umbes 90 minutit (teha tuleb järjest!) ning hõlmab küsimustike täitmist ning videoklippide hindamist. Kõik toimub veebis ja kuhugi kohale tulema ei pea!

Loe lisainfot ja osale siin!

Uuringus osalejate vahel läheb igas kalendrikuus loosi 20-eurone kinkekaart ning (psühholoogia)tudengitel on osalemise eest võimalik saada katsepunkte (1,5 tundi).

Uuringut viivad läbi Tartu Ülikooli psühholoogia instituudi ja tehnoloogiainstituudi teadlased. Tehnoloogiainstituudi teadlased töötavad välja masinloetavaid algoritme emotsioonide tuvastamiseks ja soovime neid võrrelda inimhinnangutega. Projekti raames ei jagata tehnoloogiainstituudi teadlastega isikustatud andmeid, vaid ainult anonüümsele kujule viidud andmeid.

Küsimuste korral kirjuta e-posti aadressile liina.juuse@ut.ee.
Täname juba ette kõiki osalejaid!
Kairi Kreegipuu, Liina Juuse, Nele Põldver jt., TÜ eksperimentaalpsühholoogia labor
 

Tartu Ülikooli genoomika ja psühholoogia instituutide koostöös toimub geenivaramus suur isiksuse uuring, millest saavad osa võtta kõik geenidoonorid. Uuringu eesmärgiks on senisest paremini mõista, kuidas on omavahel seotud inimeste isiksuskogemusedtervis ja geenid

Kõikidel geenidoonoritel on võimalus vastata veebiküsimustikule, mis võtab aega umbes 25–40 minutit. Testi täitmise järel saab personaalselt tagasisidet oma põhiliste isiksuseomaduste kohta.

Loe lähemalt ja osale!

Psühholoogia instituudist korraldavad uuringut Uku Vainik (uku.vainik@ut.ee) ja René Mõttus (rene.mottus@ed.ac.uk).
 

Ootame osalema igas vanuses mehi ja naisi. Palume Teil küsimustikus kirjeldada oma esimesi ja olulisi mälestusi ning anda oma hinnang erinevatele väidetele väärtuste skaalal. Küsimustik on anonüümne ja selle täitmine võtab aega ligikaudu 30 minutit.

Küsimustiku leiate siit!

Kui Teil tekib küsimusi uurimuse kohta, võtke ühendust:
Pirko Tõugu: pirko.tougu@ut.ee
 

 

Lugemissoovitusi psühholoogiahuvilisele

Mõningaid raamatusoovitusi psühholoogiahuvilisele inimesele meie instituudi õppejõududelt:

  • Õpik "Psühholoogia gümnaasiumile" (2002) - sisaldab palju edasi lugemise soovitusi
  • Inglise keeles: avatud psühholoogia õpik ja veel tasuta materjalide variante
  • Jaan Aru "Ajust ja arust" (2017)
  • Jaan Aru "Loovusest ja logelemisest" (2022)
  • Minna Huotilainen "Kuidas aju õpib" (2021)
  • Marc Dingman "Kuidas inimaju töötab" (2020)
  • Daniel Kahneman "Kiire ja aeglane mõtlemine" (2017/2019/2021)
  • Jaanus Harro "Uimastite ajastu" (2017)
  • Carol Dweck „Mõtteviis“ (2017)
  • Mälu teemal: Joshua Foer "Tantsib Einsteiniga" (2012) ja Dan Hurley "Targem" (2013)

Edasijõudnutele võib veel soovitada Gleitmani "Psühholoogia" õpikut, mis on õppematerjaliks ka ülikooliõpingute jooksul.

Vaata siit veel raamatusoovitusi meie tudengitelt ja vilistlastelt!

 

Loe ka meie instituudis pakutavate enesetäiendusvõimaluste kohta!

#kooliõpilasele #täiendusõpe #ühiskonnale
Psühholoogia e-kursuse reklaampilt

Algab tasuta veebikursus psühholoogiast

Jaga
15.02.2022