Osale uuringus!

Otsime pidevalt oma põnevatesse teadusuuringutesse ja katsetesse osalejaid. Vaata allpool nimekirja käimasolevatest uuringutest, tule heida pilk psühholoogiateaduse tegemisse ja saa ise selle osaks!

Tervise Arengu Instituut ja Columbia Ülikool kutsuvad täisealisi Eesti elanikke osalema rahvusvahelises (90 riigis toimuvas) heaolu, vaimse tervise ja majandusliku toimetuleku lühiuuringus. Küsimustiku täitmine võtab aega 5-10 minutit ning vastama on oodatud kõik, kes oskavad küsimustiku täitmiseks piisavalt hästi eesti või inglise keelt.

Uuringus osalemine on vabatahtlik ja andmekogumine toimub anonüümselt – me ei kogu selliseid isikuandmeid, mis võimaldaks kellelgi Teid tuvastada.

Täiendava informatsiooniga tutvuda ja küsimustikku täitma asuda on võimalik siit: https://cumc.co1.qualtrics.com/jfe/form/SV_5dn1sx6nkYH2RFk?Q_Language=ET-EST

Uuringu läbiviimise on heaks kiitnud nii Tervise Arengu Instituudi (uuring nr 2648, otsus nr 1455) kui ka Ameerika Ühendriikide Columbia Ülikooli (protokolli nr IRB-AAAV6427) inimuuringute eetikakomiteed.

Küsimuste korral palun võtke ühendust Kai Ruggeriga [email protected] (või kui soovite küsida eesti keeles, kirjutage [email protected]).

Tartu Ülikooli psühholoogia instituut kutsub osalema uuringusse “Tätoveeringute seos enesehinnangu, kehapildi ja söömishäirete riskiga”.

Uuring käsitleb tätoveeringute, enesehinnangu ja kehapildi vahelisi seoseid ning seda, kas ja kuidas tätoveeringud võivad mõjutada inimese suhtumist oma kehasse. Osalemine hõlmab küsimustiku täitmist veebis, mis võtab aega ligikaudu 20-25 minutit. Kogutud andmeid kasutame vaid anonüümselt ja teaduslikel eesmärkidel. Uuringus osalemiseks pead olema vähemalt 18-aastane.

Osale siin!

Kui sul on lisaküsimusi, palun võta ühendust e-posti teel: [email protected]

Uuringu teostajad: Kirsti Akkermann, PhD, Kärol Soidla, MA, Lina Vainlo, BA

Kutsume Sind osalema uuringus „Tähelepanueelne informatsioonitöötlus ajus: seosed seisundite, püsitunnuste ja käitumisega”

Kas oled kunagi mõelnud, mis toimub ajus, kui näed isuäratavat burgerit… või, noh, vähem isuäratavat sparglit? Kas me kõik reageerime toidupiltidele samamoodi või on siin salapärased erinevused, mis sõltuvad meie isiklikest kogemustest ja seisunditest?

Otsime osalejaid katsesse, mis uurib, kuidas mõjutavad nälg ja küllastustunne automaatset infotöötlust ajus. See on osa teadusprojektist „Tähelepanueelne informatsioonitöötlus ajus: seosed seisundite, püsitunnuste ja käitumisega”, mida rahastab Eesti Teadusagentuur.

Mida Sinult oodatakse?

  • Küsimustiku täitmist uuringukeskkonnas (emotsionaalne enesetunne, söömiskäitumine ja taustaküsimused). See võtab umbes 1 tund.
  • Lisaks kutsume Sind kahele laborikatsele Tartu Ülikooli eksperimentaalpsühholoogia laboris, kus uurime aju reaktsioone toidupiltidele EEG abil. Mõlemad laborikatsed kestavad umbes 3 tundi.
  • Enne katset peab olema 10-12 tundi söömata (ainult vesi lubatud).

Mis kasu saad? Osalemise eest saad 20€ kinkekaardi ja psühholoogia tudengina ka 6 katsepunkti.

Registreeru siin!

Sinu vastused aitavad teadust edasi viia ja mul magistriõpingud lõpetada! Kõik andmed on anonüümsed ja turvaliselt hoitud.

Küsimuste korral kirjuta: [email protected]

Tartu Ülikooli psühholoogia instituut koostöös Kognitiivse ja Käitumisteraapia keskusega kutsub osalema uuringus “Vältiva/piirava toitumishäire hindamisvahendite kohandamine Eesti oludele”.

Uuringus küsime sinu söömisharjumuste ja toidueelistuste kohta, palume täita ka küsimustikud meeleolu ja isiksuseomaduste kohta. Palume täita toitumispäevikut.

Ootame osalema:

  • 15–17-aastaseid noorukeid
  • Täiskasvanuid

Täpsem info ja registreerumine


Uuringu teostajad

Liis Jõhvik, MA, Eliise Marie Rebane, BA, Katrin Koitla, BA, Kirsti Akkermann, PhD
Tartu Ülikooli psühholoogia instituut
Kognitiivse ja Käitumisteraapia Keskus

Lisainfo: [email protected]

Arvutiteaduse instituudi tehisintellekti nooremteadur Taavi Kivisik kutsub doktoritöö raames täisealisi veebipõhisele eksperimendile uuringus „Erinevate ajast mõtlemise viiside omaduste kaardistamine ja võrdlemine”.

Ajakulu kuni 75 min (tuleb teha ilma katkestuseta), huvitatutega jagame kokkuvõtet.

Lisainfo ja osalemine

Kutsume sind osalema rahvusvahelises uuringus, kus uuritakse erinevate rahvuste igapäevaeluga seotud emotsioone. Uuringus osalemine on imelihtne – selleks on vaja vaid nutitelefoni ja paari minutit vaba aega kolme päeva jooksul.

Osalemiseks laadi Google Play Store'ist alla rakendus nimega surveyYIK. Täpsemat infot rakenduse allalaadimise ja osalemise kohta leiad siit videost.

Lühidalt, see uuring koosneb kahest osast:

1. Esimeses osas palutakse sul täita 10-minutiline küsimustik. Rakenduses vajuta „+“ märgile ja kasuta koodi „es1“, et küsimustikku täita.

2. Teises osas palutakse sul hinnata oma emotsioone kolm korda päevas 7 päeva jooksul (umbes 30 sekundit iga hinnangu jaoks). Rakenduses vajuta „+“ märgile ja kasuta koodi „es2“, seejärel saad teavitusi nende hinnangute täitmiseks.

Uuringus saavad osaleda üle 18-aastased. Uuringu lõpus loositakse osalejate vahel välja kaks 100-eurost Kaubamaja kinkekaarti.

Küsimuste korral võta ühendust: [email protected]

Suur aitäh, et kaalud osalemist!
Martin Kolnes

Olete kunagi mõelnud, kuidas teie isiksus sarnaneb erinevate tööde tegijatele?

Meie teadlased on loonud rakenduse, mis aitab teil seda lähemalt uurida.

See rakendus ei paku karjäärinõu, aga võib aidata teile enda kohta midagi uut teada saada!

Vaadake lähemalt



Uuringutes osalemise tundide raporteerimine

Selle vormi kaudu saate raporteerida uuringutes osalemise tunde, mis on nõutud Tartu Ülikooli psühholoogia instituudi õppeainetes Uurimismeetodid psühholoogias (SOPH.00.282), Psühhomeetria alused (SVPH.00.077) ja Eksperimentaalpsühholoogia (SVPH.00.045). Täpsemad nõuded (sh maht ja tähtajad) on paika pandud õppeaine tasandil.

Tehke eraldi sissekanne iga uuringu kohta, milles olete osalenud.

Pange tähele, et kõik psühholoogia alased uuringud ei jaga osalemise eest tunde, mida saate ülalnimetatud õppeainetes kasutada (info selle kohta on kutses ja/või informeeritud nõusoleku vormil).

Kõik uuringute läbiviijad (sh tudengid), kes pakuvad osalemise eest õppeainetes kasutatavaid uuringutes osalemise tunde, peavad edastama psühholoogia instituudile osalemise tunde soovivate inimeste info vastavalt siin juhendis kirjeldatud korrale. Info tuleb saata Exceli failina Kertu Saarele ([email protected]) kaks korda õppeaastas (tähtajad 31. detsember ja 31. mai).


Lugemissoovitusi psühholoogiahuvilisele

Täiendusõppe võimalused psühholoogias

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!