Unsplash

Inimesed kipuvad vanusega lisanduvat küpsust ülehindama

Kuigi laias laastus on isiksuseomadused elu jooksul suhteliselt püsivad ja stabiilsed, toimub ometi ka teatud muutusi. Tartu Ülikooli teadlaste eestvedamisel valminud uuringust selgus, et vananemisega kaasnev küpsemine ei toimu tõenäoliselt nii suurel määral, kui inimeste enesekirjeldused seda arvata lubavad.

Tartu Ülikooli isiksusepsühholoogia teadur Liisi Ausmees toob välja, et näiteks neurootilisus, ekstravertsus ja avatus uutele kogemustele kipuvad vanuse kasvades vähenema, samas kui teistega arvestamine, kohusetundlikkus ja meelekindlus kasvavad.

Loe lähemalt Novaatorist.

#teadus #ühiskonnale

Hedvig Sultson kaitseb doktoritööd „Refining the constructs of positive and negative emotional eating“

7. oktoobril kell 14.15 kaitseb Hedvig Sultson psühholoogia erialal doktoritööd „Refining the constructs of positive and negative emotional eating“.
06.09.2022
#teadus
Metsatee_allikas Pixabay

JÄRELVAADATAV: Uuringus selgus, et levinuimad vaimse tervise probleemid on depressioon ja ärevushäired