Skip to main content
Foto:
Johan Paul Hion

Edukate naisteadlaste portaali AcademiaNet lisandus 15 sotsiaalteaduste valdkonna teadlast

Edukate naisteadlaste portaali AcademiaNet lisandus 66 Eesti teadlast, sealhulgas 15 sotsiaalteaduste valdkonna teadlast. Psühholoogia instituudist Kirsti Akkermann, Liisi Ausmees, Kariina Laas, Anni Tamm, Pirko Tõugu, Helen Uusberg. Õigusteaduskonnast Helen Eenmaa, Mari Ann Simovart. Majandusteaduskonnast Tiia Vissak ning ühiskonnateaduste instituudist Halliki Harro-Loit, Signe Ivask, Anu Masso, Dagmar Narusson ja Signe Opermann. 

Portaali eesmärk on tõsta esile edukaid naisteadlasi ning suurendada nende rahvusvahelist tuntust. Lisaks on portaal teadlastele ja teadusasutustele hea abivahend ekspertide, esinejate, akadeemiliste töötajate ja projektipartnerite leidmiseks.

Portaali jõudvad teadlased peavad olema silmapaistva akadeemilise taustaga ja iseseisva uurimisrühma juhtimise kogemusega. Eestis esitab nominente ETAG. Sel aastal lisanduvad portaali ETAGi rahastatud rühmagrantide või muu välisrahastustega projekti vastutavad täitjad, lisaks esitasid ETAGi kaudu nominente positiivselt evalveeritud Eesti teadusasutused. Alates 2018. aastast on portaali esitatud 138 Eesti naisteadlast.

„Eesti osalemine AcademiaNet-is avardab meie naisteadlaste võimalusi osaleda rahvusvahelises teaduskoostöös. Naisteadlased peavad AcademiaNet-i väga oluliseks infoallikaks. Seetõttu on heameel tõdeda, et igal aastal üleilmselt esile tõstmist väärivate Eesti naisteadlaste nimekiri pikeneb,“ lisas teadusagentuuri tegevjuht Karin Jaanson.

AcademiaNet on aktiivne alates 2010. aastast ja avatud kasutamiseks kõigile teadushuvilistele. Kokku on Šveitsi teadusfondi (Swiss National Science Foundation) hallatavas portaalis esindatud rohkem kui 3400  teadlast üle maailma.

Nimekirja kõikidest nomineeritud Eesti teadlastest leiab ETAG-i kodulehelt.
 

#teadus
Metsatee_allikas Pixabay

JÄRELVAADATAV: Uuringus selgus, et levinuimad vaimse tervise probleemid on depressioon ja ärevushäired

Jaga
28.06.2022
#koostöö #õppimine #teadus #ühiskonnale
Suunavad nooled põrandal.

Otsime lahendamist vajavaid probleeme käitumisteaduse tudengitele

Jaga
27.05.2022
#teadus #ühiskonnale
Paar päikeseloojangul istumas. Autor: Khamkeo Vilaysing, Unsplash.

Lahkhelid suhtes aitavad luua lähedust

Jaga
28.04.2022