Autor:
Andres Tennus

Koolipsühholoogide magistriõpe Pärnus pälvis Tartu Ülikooli aasta õppeteo tunnustuse

Konverentsil „Õppejõult õppejõule 2024: püsiv ja püsimatu õpetamises“ andis Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk üle 2023. aasta õppeteo ja õppekvaliteedi edendamise auhinnad.

Aasta õppeteo auhinnaga tunnustatakse kuni kolme õppetegu, mis väärtustavad tulemuslikku koostööd, arendustegevust ja innovatsiooni ülikooli taseme- ja täiendusõppes. Üheks aasta õppeteo tunnustuse saajaks oli koolipsühholoogia magistriõppe Pärnusse toomine. Auhinna pälvinud meeskonda kuulusid Tartu Ülikooli psühholoogia instituudi juhataja, eksperimentaalpsühholoogia professor Kairi Kreegipuu, kliinilise ja tervisepsühholoogia lektor, magistriõppekava "Psühholoogia" programmijuht Kariina Laas, kognitiiv- ja koolipsühholoogia lektor Triin Liin, arengu- ja koolipsühholoogia nooremlektor Ada Urm, Pärnu kolledži direktor Garri Raagmaa, Tartu Ülikooli psühholoogia instituudi täienduskoolituse programmijuht Signe Reppo, Tartu Ülikooli psühholoogia instituudi õppekorralduse spetsialist Marju Tammiste, Pärnu kolledži õppekorralduse peaspetsialist Urve Tammann ja Pärnu kolledži täiendusõppe koordinaator Kristel Teearu.

Õppeprorektor Aune Valgu sõnul iseloomustab 2023. aasta õppetegusid taas see, et nendes on koostöös kaasa löönud paljud inimesed. “Ühelt poolt tõstame esile õppekvaliteeti ja tuge üliõpilastele, teisalt juhime tähelepanu ühiskonnas oluliste probleemide lahendamisele, olgu selleks koolipsühholoogide puudujäägi leevendamine või liikumisõpetuse lõimimine õppekavasse, et ennetada laste ja noorte terviseprobleeme. Selle aasta auhinnad on hea näide, kuidas tekivad innovatsioon ja areng, kui teha koostööd ja olla uuendusmeelne. Kõik auhinnatud teod on pikema mõjuga, neis kõigis on kogemus, millest õppida,“ ütles Valk. 

Image
Aasta õppeteo auhind

 

Annika Tamme

Psühho-seksuoloog Annika Tamme pälvis ühiskondliku aktiivsuse preemia

Õppeauhindade üleandmine

Tartu Ülikool tunnustas õppekvaliteedi edendajaid ja kuulutas välja aasta õppeteod

Riigi teaduspreemiad

Selgunud on riigi teaduspreemiate 2024. aasta kandidaadid