Autor:
Tartu Ülikooli üliõpilasesindus

Ao- ja ööraamatukogu tulevad taas!

Raamatukogu korraldab koos üliõpilasesindusega 22.-26. aprillini aoraamatukogu, kuhu tudengid on õppima oodatud juba alates kella 6st. 20. mail algab aga ööraamatukogu, mil maja on kolme nädala tööpäevadel avatud keskööni.

„Aoraamatukogu korraldasime esimest korda eelmisel sügisel,“ rääkis raamatukogu teenindusosakonna juhataja Olga Einasto. „Ei julgenud esialgu väga palju külastajaid loota, kuid iga päevaga varahommikul õppima tulnud tudengite arv kasvas ning üliõpilasesindusele antud tagasiside oli väga positiivne.“

Sel korral loodetakse, et veelgi enam tudengeid vajab aoraamatukogu, sest käes on lõputöödele vormistamise aeg. „Esimesed hommikutunnid on ideaalsed, et vaikses ja rahulikus keskkonnas puhanult kirjutamisse süveneda,“ tõi Einasto välja aoraamatukogu eelise.

Mai teine pool on aga eksamite aeg ja nii on raamatukogu alates 20. maist esmaspäevast reedeni avatud keskööni. „Ööraamatukogu ei vajagi enam reklaami,“ tunnistas Einasto. „Üle kahekümne aasta oleme seda traditsiooni hoidnud ning teeme seda kindlasti ka edaspidi, sest need kolm nädalat on üliõpilaste jaoks nö lõpuspurt. Aitame sel moel kaasa, et neil oleks võimalus muretult eksamiteks valmistuda.“ Ta lisas, et kindlasti on ka tänavu kohal lugemiskoerad ning koos üliõpilasesindusega plaanitakse muidki tegevusi.

Ööraamatukogu kestab 20. maist 7. juunini.

Tudengid kõndimas

Uuele üliõpilasele

Digiõppe kursus - Tartu Ülikool

Valminud on uus õppija töölaud

Psühholoogia instituudi õppehoone Näituse 2

Psühholoogia instituudi õppeaasta avaüritus 2024