Skip to main content
Foto:
Andres Tennus

18. aprillil esitletakse raamatut „Eesti psühholoogia lugu“

18. aprillil kell 16.15 tutvustatakse Tartus, Näituse 2 ringauditooriumis professor Jüri Alliku värsket raamatut Eesti psühholoogia lugu, mille andis välja Tartu Ülikooli Kirjastus.

„Psühholoogia jõudis Tartusse 1634. aastal Nicolaus Prytzi disputatsiooniga inimhingest. Kuigi Eesti geograafiline asend eeldaks perifeerset kohta ka psühholoogia ajaloos, siis siin raamatus esitatu näitab esimest korda, et paljud olulised sündmused maailma psühholoogia ajaloos on ühel või teisel viisil oma alguse, tõuke või mõjutuse saanud just siit. Varsti nelja sajandi jooksul on Eestiga olnud seotud mitmed maailma psühholoogia ajaloo suurkujud: Volkmann, Kraepelin, Köhler, Külpe, Tulving, Panksepp, Näätänen ja teised. Kui Eesti taasiseseisvus, polnud siin tehtud psühholoogiateadust mujal maailmas märgatud. 30 aastaga on Eesti psühholoogia koos ülejäänud Eesti teadusega muule maailmale järele jõudnud ja mitmes valdkonnas määrab ise suundi, kuhu edasi liikuda.“

Raamatuesitlusel esineb lühiloenguga raamatu autor, Tartu Ülikooli eksperimentaalpsühholoogia professor, akadeemik Jüri Allik. Sõna võtavad Tallinna Ülikooli kultuuriajaloo professor, akadeemik Marek Tamm ja Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk.

Üritust saab jälgida UTTV vahendusel.

#teadus #ühiskonnale
Paar päikeseloojangul istumas. Autor: Khamkeo Vilaysing, Unsplash.

Lahkhelid suhtes aitavad luua lähedust

Jaga
28.04.2022
#ühiskonnale
Heategevusõhtu illustratsioon.

JÄRELVAADATAV: ukraina keele ja kultuuri teemaline veebiseminar

Jaga
28.03.2022
#kooliõpilasele #täiendusõpe #ühiskonnale
Psühholoogia e-kursuse reklaampilt

Algab tasuta veebikursus psühholoogiast

Jaga
15.02.2022