Riigi teaduspreemiate tänavuste laureaatide hulgas on ka instituudi neuropsühhofarmakoloogia osakonda juhtiv professor Jaanus Harro

Valitsus kinnitas riigi teaduspreemiate tänavused laureaadid. 40 tuhande euro suurused teaduspreemiad pikaajalise tulemusliku teadus- ja arendustöö eest määrati Jüri Engelbrechtile ja Anto Raukasele.

Akadeemik Jüri Engelbrechti teadustulemused mehaanika ja lainelevi vallas on kokku võetud viies raamatus, mis on ilmunud tuntud rahvusvahelistes kirjastustes. Ta on sügavalt mõjutanud Eesti teadusmaastikku Teaduste Akadeemiat juhtides ja teaduskorraldust arendades.

Akadeemik Anto Raukase laiahaardeline teadus- ja arendustöö geoloogia vallas on kombineeritud teadusraamatute kirjutamise ja toimetamisega, intensiivse teaduse populariseerimise ning ühiskonna arengu valupunktide koloriitse käsitlemisega.

Eelmise nelja aasta jooksul valminud ja avaldatud parimate teadustööde eest antakse välja kaheksa 20 tuhande euro suurust riigi teaduspreemiat. Need määrati Tarmo Uustalule (täppisteaduste alal); Andres Meritsale (keemia ja molekulaarbioloogia alal); Alvo Aabloole (tehnikateaduste alal); Vallo Tillmannile(arstiteaduse alal); Tiina Nõgesele (kollektiivi juht), Helen Agasillale, Priit Zingelile (geo- ja bioteaduste alal); Toomas Paalmele (põllumajandusteaduste alal); Jaanus Harrole (sotsiaalteaduste alal); Krista Kodresele (humanitaarteaduste alal).

Riigi teaduspreemiad antakse üle 23. veebruaril kell 15 Tartu Ülikooli aulas.

Õnnitlus laureaatidele!

Loe ka intervjuud professor Harroga 16.02.2015 Päevalehes