Rahvusvaheline talvekool "EEG ja ERP: andmetest järelduseni"

16.-19.12 toimus Tartus TÜ psühholoogia instituudi eksperimentaalpsühholoogia uurimisgrupi ja Jyväskylä ülikooli psühholoogia instituudi koostöös EEG mõõtmist ja andmeanalüüsi käsitlev talvekool, mis oli mõeldud seda meetodit oma töös kasutavatele teadlastele ja praktikutele. Talvekoolis osalesid doktorandid, magistrandid ja teadlased nii Tartu Ülikoolist, Jyväskylä ülikoolist kui ka mujalt Soomest. Osalejaid õpetasid ja juhendasid Piia Astikainen, Paavo Leppänen, Fengyu Cong, Jarmo Hämäläinen, Risto Näätänen, Andero Uusberg, Kairi Kreegipuu ja Jaan Aru.

Talvekooli raames oli huvilistel võimalik kuulata ka avatud loenguid:

16. detsember

13:15 – 14:45 Introduction to EEG analysis (Andero Uusberg): Neural origins of EEG: oscillations in the brain and on the scalp. Evolution of analysis paradigms (and intro to the course): evoked potentials; time frequency analysis; source analysis.
15:00 - 16:30 Preprocessing: maximizing signal and minimizing noise (Andero Uusberg): Sources of artefacts. Filtering. Ocular correction vs rejection.
16:45 – 18:30 Data reduction and statistics (Andero Uusberg): Challenges of multi-dimensional data. Mass-univariate approach. Regions of interest approach. Topographic ERP approach.

17. detsember

9:00-10:30 Risto Näätänen “MMN: a breakthrough biomarker in psychosis prediction”
10:45- 12:00 “What exactly to do to find the vMMN?” (a didactic walk through a data-set, Kairi Kreegipuu)

18. detsember

10:30 -11:30 INTERACTIVE LECTURE “Multi-way Array Decomposition for Time-Frequency Represented ERPs” (Fengyu Cong)
11:30-13:00 INTERACTIVE LECTURE "Can one unravel fundamental mechanisms of brain functioning with time-frequency analysis of EEG data?" (Jaan Aru)

19. detsember

9:00-12:00 INTERACTIVE LECTURE “Source localization” (Jarmo Hämäläinen and Paavo Leppänen): Focus on only BESA supported source solutions. Applied point-of-view. Forward, inverse solutions. Head models. Dipoles. Distributed solutions. Source waveforms.

Loengud toimusid Näituse 2 õppehoone auditooriumis 113.

Lisainfo: Dr. Kairi Kreegipuu, kairi.kreegipuu [ät] ut.ee