Psühholoogia instituudi juhatajaks valiti Kariina Laas

Tartu Ülikooli psühholoogia instituudi nõukogu valis 29. mail uueks instituudi juhiks neuropsühhofarmakoloogia lektori ja teaduri Kariina Laasi. Kariina Laas asub ametisse 1. juulil 2018.

Kariina Laas peab kõige olulisemaks ülesandeks instituudi terviklikku arendamist: „Psühholoogia on väga lai valdkond ja kõikide kõrgkoolide pea kõikidesse õppekavadesse on hakanud imbuma aina rohkem psühholoogiaaineid. See on tervitatav, kuid võib ka valdkonda killustada. Meil on instituudis viis osakonda, mis esindavad olulisi psühholoogiavaldkondi ja neid kõiki on vaja võrdselt arendada, et Eestis säiliks vähemalt üks koht, kust kontsentreeritult võimalikult palju häid psühholoogiateadmisi saaks.“

Kariina Laas kuulub teadusrühma, mis uurib erinevate toimetulekuviiside kujunemise eelduseid ja mehhanisme. 2014. aastal kaitses ta oma doktoriväitekirja neuropeptiid S-i ja vaimse tervise vahelistest seostest. Kariina Laas on kliiniline psühholoog ning Eesti Psühholoogide Liidu president.

Senine instituudi juht professor Jüri Allik on olnud instituudi juhi ametikohal korduvalt ning panustanud väga palju instituudi loomisse ning ülesehitamisse.

Vastavalt Tartu Ülikooli põhikirjale valitakse instituudile juht kolmeks aastaks ja juhi ülesandeid täidetakse lisaülesande korras. Instituutide juhid kuuluvad ametikoha järgselt ka valdkonna nõukogusse.