Autor:
Tartu Ülikooli raamatukogu

Ööraamatukogu kestab sel kevadel kauem kui kunagi varem

Ööraamatukogu saab tänavu 20-aastaseks ja on selle puhul avatud kauem kui kunagi varem. Stardipauk anti 15. mail avaüritusega ülikooli raamatukogu fuajees ja projekt kestab kuni 18. juunini. Peale õppimise saavad üliõpilased osaleda mitmesugustel üritustel, mida korraldab üliõpilasesindus koos raamatukoguga.

Järgmise viie nädala esmaspäevast reedeni on ööraamatukogu avatud kella 09.00–00.00, nädalavahetustel kella 12.00–18.00ni. Ööraamatukogus on üliõpilaste käsutuses teise ja kolmanda korruse lugemissaalid ning rühmatööruumid, kokku on majas ruumi ligi 1000 õppijale. Nagu eelmisel aastal, levib ka tänavu raamatukogu ees Tartu linna abiga üles seatud wifi-võrk, seega saavad üliõpilased ilusa ilma korral ka õues õppida.  

„Seekordne ööraamatukogu aeg on tähtsa sünnipäeva puhul märksa sündmusterohkem kui tavaliselt,“ rääkis ülikooli raamatukogu teenindusosakonna juhataja Olga Einasto.„Koostöös üliõpilasesindusega toimuvad näiteks reedeti stiiliõhtud ja ülikooli nõustamiskeskus pakub mitmel päeval töötubasid, kus antakse nõu, kuidas stressirohkel ajal õppimisega toime tulla.“

Üliõpilasesinduse aseesimehel Siret Siimul on hea meel, et tähtsa juubeli puhul on üliõpilastel võimalik raamatukoguga ka lähemalt tutvuda, ja ta loodab, et nad seda võimalust ka kasutavad. Tema sõnul on ööraamatukogu eesmärk pakkuda tudengitele rahulikku õpikeskkonda. „Eriti kasulik võiks see olla neile, kes elavad ühiselamus ja peavad tuba jagama,“ lisas Siim.

Ööraamatukogu ajal on igal nädalapäeval oma teema: esmaspäeviti korraldab Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts (EAÜS) tervisenurka, kus kuuleb üliõpilastele mõeldud põnevaid meditsiiniteemalisi loenguid, teisipäeviti ja neljapäeviti on külas Eesti Abi- ja Teraapiaühingu seltsivad lugemiskoerad, kolmapäeviti peavad miniloenguid ülikooli aasta õppejõud ning reedeti on stiilipäev.

Ajakava 22.–26. maini

Esmaspäeval kl 20.00–22.00 toimub EAÜSi seksuaaltervise teemaline tervisenurk „Seksikalt seksikatele“.

Teisipäeval kl 18.00–19.00 on üliõpilastel seltsis Eesti Abi- ja Teraapiaühingu lugemiskoerad.

Kolmapäeval kl 18.00 toimub TÜ nõustamiskeskuse ingliskeelne töötuba „Stress relief: relaxation techniques workshop“ TÜ nõustamiskeskuses ruumis nr 454. Töötoas saab osaleda ilma eelnevalt registreerimata ning see kestab 30–40 minutit. Kell 20.00 peatub raamatukogu ees jäätiseauto. Ülikooli aasta õppejõu loengut sel nädalal ei toimu.

Neljapäeval kl 18.00–19.00 on üliõpilastel seltsis Eesti Abi- ja Teraapiaühingu lugemiskoerad.

Reedel on stiilipäev, mille teema on spordipäev. Vastavas riietuses kohale tulles saab infolauast kommi.

Lisaks leiab kogu ööraamatukogu ajal aset põnev veebipõhine orienteerumismäng „Ööorientiir“, kus osalised peavad vihjete abil leidma raamatukogus üles eri kohad ja vastama küsimustele. Kõik orienteerumismängu läbijad osalevad loosis ja võivad võita auhindu.
 

#õppimine
Õpetajakoolitust alustavate üliõpilaste erialastipendium tõuseb 400 euroni.

Uuel õppeaastal õpetajakoolitust alustavate üliõpilaste erialastipendium tõuseb 400 euroni

#õppimine
Tudengid koos

Valminud on Tartu Ülikooli eesti keele õppe võimalusi tutvustav veebileht

#õppimine #sisseastumine
Peamaja

Tartu Ülikooli magistriõppe eestikeelsetele erialadele saab kandideerida 28. juunini